Siklósi csoportunk Beremendre kirándult
Életképek Egyesületünk életéből-Siklósi csoport
2026. 06. 13. Kirándulás Beremendre
Beremendre kirándultunk szombaton nagyon szép helyeken jártunk.
Többek között megnéztük a Megbékélés kápolnát is amely azon a kilátó helyen épült fel, ahonnan a közelmúlt délszláv háborújának menekültjei láthatták,
hogy a határ túloldalán lévő falvaik, templomaik miként válnak áldozatává az embertelen pusztításnak.
Egyben emlékhelye a Beremendről és környékéről 1946-ban kitelepítetteknek.
Ezen a kilátóhelyen a különböző nemzetiségek és vallási felekezetek az egymás közötti békesség jegyében közösen építették fel ezt az ökomenikus kápolnát.
Nagyon jól éreztük magunkat. A sok szép látnivaló után nyársaltunk és nagyon jó volt a hangulat.
Köszönet a Gyulának ezért a kellemes napért!
Jávorné Lovai Éva
csoportvezető
A kiránduláson készült fotók megtekinthetők ide kattintva.
2026. 06. 13. Kirándulás BeremendreBeremendre kirándultunk szombaton nagyon szép helyeken jártunk.
Többek között megnéztük a Megbékélés kápolnát is amely azon a kilátó helyen épült fel, ahonnan a közelmúlt délszláv háborújának menekültjei láthatták,
hogy a határ túloldalán lévő falvaik, templomaik miként válnak áldozatává az embertelen pusztításnak.
Egyben emlékhelye a Beremendről és környékéről 1946-ban kitelepítetteknek.
Ezen a kilátóhelyen a különböző nemzetiségek és vallási felekezetek az egymás közötti békesség jegyében közösen építették fel ezt az ökomenikus kápolnát.
Nagyon jól éreztük magunkat. A sok szép látnivaló után nyársaltunk és nagyon jó volt a hangulat.
Köszönet a Gyulának ezért a kellemes napért!
Jávorné Lovai Éva
csoportvezető
A kiránduláson készült fotók megtekinthetők ide kattintva.
- Találatok: 37

